Materská škola Východná

Organizácia materskej školy od 02.09.2021

Organizácia materskej školy od 02.09.2021,ktorá vychádza z manuálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Základné prevádzkové pokyny MŠ

Materská škola:

• vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľkou školy a „Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti“, tu ku stiahnutiu: Návštevník MŠ-vyhlásenie o bezpríznakovosti.docx (21.94 kB)
  • na komunikáciu externých osôb so školou počas úradných hodín sa využíva dištančný spôsob komunikácie (email, telefónny kontakt, a pod.),
  • zabezpečí denne dôkladné čistenie všetkých miestností, v ktorých sa deti/zamestnanci nachádzajú, upratovanie a dezinfekciu toaliet, kľučiek dverí a zábradlí denne, resp. podľa potreby,
  • ranný filter – dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy, meranie teploty bude usmerňované školským semaforom.

Zákonný zástupca:

• zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode/odchode dieťaťa do/zo školy,
  • predkladá pri nástupe do materskej školy a po každom prerušení dochádzky do MŠ v trvaní tri a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa, tu ku stiahnutiu: Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_dieťaťa.docx (22.85 kB)
  • v prípade, že je u dieťaťa podozrenie na COVID-19, rodič bezodkladne o tejto situácii informuje triedneho učiteľa alebo riaditeľku MŠ, aby mohli byť prijaté opatrenia. Povinnosťou rodiča je aj bezodkladné nahlásenie karantény materskej škole.
  • v prípade, že je u dieťaťa potvrdené ochorenie COVID-19, rodič bezodkladne informuje o tejto situácii triedneho učiteľa alebo riaditeľku MŠ.

Zamestnanci:

• ak sa u zamestnanca materskej školy objavia príznaky ochorenia COVID-19 v priebehu jeho pracovného dňa, bezodkladne o tom informuje riaditeľku  školy a opustí školu v najkratšom možnom čase.

Stravovanie:

• je organizované obvyklým spôsobom za dodržiavania zvýšených hygienických opatrení a podľa pokynov vedúcej školskej jedálne.

Výchovno-vzdelávacia činnosť:

• výchovno-vzdelávacie činnosti budú volené tak, aby boli zaistené hygienicko-epidemiologické opatrenia,
  • hromadné podujatia sa momentálne nebudú uskutočňovať,
  • krúžkovú činnosť je odporúčané realizovať s minimalizovaním premiešavania tried.

Prílohy

Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_dieťaťa.docx

Typ súboru: DOCX dokument, Velkosť: 22,85 kB

Návštevník MŠ-vyhlásenie o bezpríznakovosti.docx

Typ súboru: DOCX dokument, Velkosť: 21,94 kB
Dátum vloženia: 1. 9. 2021 10:43
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 9. 2021 11:29

Po Ut St Št Pia So Ne

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Sviatok

Meniny má Konštantín, Trofín, Konstancia, Konštantína

Pranostika na akt. mesiac

Septembrový dážď poliam potrava, vinohradom otrava.

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:6:21